Adaptační kurz 6. třídy

Jak je na naší škole již zvykem, vyrážejí žáci šestého ročníku na začátku školního roku na adaptační kurz, který finančně zajišťuje Obecní úřad v Litvínovicích. Dva dny se prověřuje nejen jejich fyzický zdatnost, ale hlavně se rozvíjí týmová spolupráce a komunikace při řešení společných úkolů. Mají možnost se více seznámit s novým třídním učitelem, který je bude provázet cestou po druhém stupni.

Ten den nastal 7. 9. 2021. Dvacet odvážných vyrazilo společně s panem místostarostou Martinem Králem, panem ředitelem Jakubem Jarešem a novou třídní učitelkou Táňou Kozákovou na kolech do autokempu Křivonoska. Po obědě a troše odpočinku na nás již čekaly nástrahy v podobě krokodýlí řeky, kdy jsme zjistili, jak neuvěřitelně málo místa potřebujeme, prolézali jsme pavučinou, vyzkoušeli jsme si, jak obtížný je pohyb se zavázanýma očima.

Večer jsme si posezení u táboráku ještě vylepšili hrami a pak už hurá na kutě! Bylo potřeba po náročném dni také trochu odpočívat.

Druhý de po snídani jsme měli na programu ještě další hry a samozřejmě je nezbytná pomoc při přípravě oběda. Když se pomáhá, hned to jinak chutná. Tak se samozřejmě po buřtguláši zaprášilo.

Celé dva dny byly úplně skvělé, počasí jako na objednávku, tak se už těšíme, kam společně vyrazíme příště.

6. třída

Šindlovy Dvory 40, 370 01 České Budějovice

603 561 874

reditel@zssindlovydvory.cz

Užitečné odkazy

SmartClass

smartclass s

smartclass t

Projekty

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony II

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony III