Výstava ovoce

Sedmáci podnikli v úterý 17. října další ze svých výprav a vydali se tentokrát ne za sportem či kulturou, ale za informacemi, které se týkají naší fauny a flóry. Každoročně se v Českých Budějovicích na SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické koná oblíbená „Výstava ovoce“. Naším cílem bylo pokoukat a seznámit se s tradičními druhy ovoce a zeleniny, které jsou typické pro náš kraj a dále získat informace jakým způsobem je postaráno o zvířectvo na školním statku. Vše co jsme chtěli vidět a zjistit se nám podařilo a takovým bonusem byla navíc prohlídka školy včetně podání informací o studiu na jednotlivých oborech. Při této prohlídce se sedmáci mohli seznámit s prostředím pitevny, mikrobiologie, chemie a dalšími zajímavými oblastmi, které se na této škole vyučují. Tyto informace určitě využijí za dva roky, kdy se budou rozhodovat o svém dalším působení po odchodu ze základní školy.