Lyžařský výcvik 2023

Lyžařský výcvik v roce 2023 byl od začátku trochu na vážkách, protože sněhová situace nejen na Šumavě, ale i v přilehlých Alpách, nebyla úplně příznivá. Nakonec se vše podařilo a tři dny před odjezdem jsme rozhodli, že na výcvik pojedeme. Ubytování bylo připraveno v penzionu U Studeného potoka, kam jsme vyrazili již potřetí. V penzionu o nás bylo skvěle postaráno a vše se obešlo bez problémů.

Vzhledem k podmínkám musel výcvik probíhat v nedalekém Ski areálu Kvilda, který jako jediný nabízel „sníh na svahu“. V neděli jsme si zalyžovali zhruba 3 hodiny. Všichni, kteří na lyžích stáli poprvé, udělali obrovské pokroky a v následujících dnech mohli naskočit na pomu a brázdit kopeček na Kvildě.

Pondělní a úterní lyžařské podmínky bychom mohli nazvat téměř jako ideální. Azuro, teplé počasí a dostatek sněhu pro výuku. Jedinou vadou na kráse byla přehlcenost areálu, která byla pochopitelná. Od 14:00 do 15:30 opadla i návštěvnost, a tak jsme si mohli lyžování užít naplno a věřím, že si všichni přišli na své.

Středa se nesla v duchu odpočinkového dne, místo lyžařských bot jsme obuli trekovou obuv a vydali jsme se do nedalekého Zadova. Navštívili jsme rozhlednu, která je vytvořena ze starého skokanského můstku a také místní cukrárnu, která udělala sladkou tečku za polovinou trasy.

Čtvrtek byl na Kvildě chladný a také přibylo lyžařů, což znamenalo, že jsme si dopoledne zajezdili méně. O to více jsme se pobavili na vleku. Nakonec se žáci promíchali a méně zkušení lyžaři a lyžařky spojili síly s těmi zdatnějšími a společně si užili poslední lyžování.

Pátek, den, kdy bylo potřeba udělat všechny ty škaredé věci jako úklid pokoje, hledání poztrácených věcí a balení. Loučení bylo ve stylu předání diplomů a výborného oběda, pak zbývalo už jen naložit autobus a vyrazit zpět do Šindláku.

Děkujeme všem za fajn kurz

Odkazy na videa:

Nultý den – odjezd

První den – lyžování

Druhý den – lyžování

Třetí den – lyžování

Čtvrtý den – pěší túra

Šindlovy Dvory 40, 370 01 České Budějovice

603 561 874

reditel@zssindlovydvory.cz

Užitečné odkazy

SmartClass

smartclass s

smartclass t

Projekty

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony II

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony III

narodni plan obnovy