Co děláme v MŠ Litvínovice 39

V měsíci říjnu jsme opět nevěděli, kam dřív skočit. V blízkém parku jsme si nasbírali kaštany a vytvářeli z nich ve školce krásné obrázky. Také z barevných listů jsme vytvořili legračního ptáčka, připomínajícího páva a ptáčky jsme dělali i z barevných papírů, a to pomocí skládání. Dále jsme skládali také různobarevné rybky a chodbu si vyzdobili mohutným dubem plným veverek a pomocí otiskování prstů vytvořili krásné podzimní stromy.

5.10. 2023 jsme vyrazili do nejstaršího parku v Č.B. – Staroměstská, kde pro nás environmentální centrum Cassiopeia připravilo projektový den s názvem „Kdepak přebýváš? Ve školce jsme dále shlédli hudební pořad K. Daňhela „Jak se hraje na kapelu“ a naučili jsme se písničku „Tluču, tluču mák a Hledám, hledám jeřabiny. Zahráli jsme si pohádku „Boudo, budko, vytvořili papírové myšky. Také nás opět navštívil pejsek Bueno a hned začátkem listopadu za námi přijela Žabka Rozárka, což byl další projektový den pořádaný Cassiopeiou.

Také jsme nezapomněli na svátek „Dušiček“, připomněli si tradice s ním spojené a upekli z lineckého těsta dýně a netopýry a byla to dobrota. A to je jen zlomek našich aktivit a her a my už se těšíme na další.

005 024 043

002 033 065

015 017 070

026 029

 084 107