Co jsme všechno zažili

V letošním roce se naše školka zapojila do několika nových projektů – Projekt Sokola – Cvičení se zvířátky, Fíha dýha – práce s přírodními materiály, Zdravá 5 – zdravý životní styl a Projekt Veterinární správy o týraných zvířatech. Pravidelně každý měsíc docházíme do Šindlovské knihovny, kde si půjčujeme knihy k právě zařazeným tématům. Mimo klasických témat (ovoce, zelenina, zvířata, les, doprava atd.) zařazujeme i aktuální – svatý Václav, Brunclík a lev, Martin, ekologie, prevence úrazů, bezpečnost, práce s tablety…. Z akcí jsme zatím byli na výletě v MEVPISu ve Vodňanech – Kapřík Metlík, v Písku v Pilařišti, v Domě umění na výstavě Barevné hlubiny a V bílém, v Jihočeském muzeu, Cassiopeia – Život v mraveništi. Děti upekly – svatomartinské rohlíčky, vytvořily zeleninové špízy, vyrobily mátový čaj atd. Každý den společně cvičíme, pracujeme, tvoříme, zpíváme a hrajeme si. 

Bc. Kamila Gucko