zapis kriteria

Masopust

Společně s dětmi jsme vytvořili masopustní průvod. Vytvořili jsme si vesnici a průvod šel od domu k domu. V každém domě jsme se zastavili a medvěd v čele průvodu si zatančil s hospodyní. Společně jsme si vytvořili masopustní masky. Také jsme se převlékli do karnevalových masek. V maskách jsme si užili plno soutěží a karnevalových radovánek. Upekli jsme Masopustní cukroví a udělali rodičům ochutnávku. Vytvářeli jsme různé tvary a barvy masopustních koláčků. Povídali jsme si o zabíjačce a seznámili jsme se s tradičními zabíjačkovými pokrmy. Už víme co je prdelačka, škvarky, tlačenka, jitrnice, jelito...Celé masopustní období jsme zakončili symbolickým zakopáním basy. Byla to legrace a moc jsme si to užili.

Dinopark

Celým rokem ve školce nás provází postavička pravěkého Človíčka. Aby Človíčkovi  nebylo o víkendu smuno, bereme si ho na víkenky domů. O jeho zážitcích si vedeme ve školce Cestovatelský deník. Protože byl Človíček smutný, vyrazili jsme společně na výstavu Dinosuří mláďata. Cestu tam jsme zvládli autobusem a zpět jsme šli pěšky přes Stromovku. V Dinoparku jsme viděli veliké pohyblivé modely pravěkých dinosaurů. Navštívili jsme 3D kino. Nám i Človíčkovi se tam líbilo a Človíček se tam cítil jako doma.

Povolání

V Integrovaném bloku Na cestě za poznáním a v Tématickém celku Každý něco dělá jsme si povídali o povolání. Poprosili jsme rodiče, zda by děti nechtěli seznámit se svým povoláním. Přihlásilo se nám několik zájemců s kterými jsme domluvili spolupráci.  Povídali jsme si s ralye závodníkem a hokejovým rozhodčím, kteří za námi přišli do školky. Dětem se líbili poháry a medaile, které nám přinesli ukázat. Oba pánové nám vylíčili plno zajímavých a dobrodružných příběhů. Hodně jsme si povídali o sportovním chování a pravidlech fair play. Další povolání s kterým jsme se seznámili byla práce vysokoškolského učitele na Ekonomické fakultě. Prohlédli jsme si učebny, kampus a knihovnu. Děti si vyzkoušeli práci v lavicích a vyrobili si školní čipové karty. Jako poslední nás čeké výlet do Depa Dopravního podniku, kde se seznámíme s povoláním dispečera a řidiče autobusu. Děkujeme všem rodičům, kteří se  zapojili a umožnili dětem tutu zkušenost.

Celé Česko čte dětem

V září jsme se zapojili do celorepublikového projektu Celé Česko čte dětem. Od září jsme s dětmi navštívili Šindlovskou knihovnu již 6x. Děti společně se svými rodiči zapisují do čtenářského deníku včechny přečtené knihy. Od září jsme také ve školce přečetli několik knih, za které jsme byli také pochváleni. V knihovně si pak paní knihovnice společně s dětmi průkazy prohlédne a odmění děti razítkem do průkazu. Tímto bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili společně s námi do projektu. A zapojili se úplně všichni. Bez jejich pomoci by jsme nemohli podobné projekty realizovat. Děkujeme.

Vánoční tvoření s rodiči

Děkujeme všem rodičům, babičkám, dědečkům, paní starostce a panu místostarostovi za to, že si udělali čas a přišli se podívat jak jsou děti v naší mateřské školce šikovné. Společně  s dětmi jsme si připravili čertovský program plný písniček a básniček. Děti sklidily velký potlesk a obdiv všech zůčastněných. Potom jsme společně tvořili s rodiči různé vánoční drobnosti. Také jsme si pochutnali na perníčcích, které jsme upekli ve školce a na cukroví, které přinesli maminky.