U nás jste vítáni

Všem budoucích žáčků nabízíme možnost přijít se podívat do naší "zelené" mateřské školky ještě před zápisem 5.5.2020. Rádi vám naší školku ukážeme.Vemte sebou i své rodiče, aby tu školku také viděli.

Návštěvu je třeba si předem telefonicky domluvit na telefonu 604 273 799.

 

 

Vánoce ve školce

Adventní čas jsme začali s knihou Pavla Čecha O Čertovi. Společně jsme prošli jednotlivé části. Povídali jsme si o vztazích, povoláních, rodině a domovu. Zjistili jsme, co tvoří domov, co to je doma. Hodnotili jsme, pokládali otázky. Užili jsme si spoustu čertovského cvičení, her a povídání. Vysvětlili jsme si, že čerta se není třeba bát a že co se pokazí jde napravit. Ukázali jsme si různé vánoční zvyky, se kterými jsme se blíže seznámili. Pouštěli jsme skořápkové lodičky, krájeli jablko, házeli střevícem a pekli cukroví. Vyprávěli jsme si příběh o Ježíškovi, ozdobili jsme si společně Vánoční stromeček a ochutnali jsme cukroví z domova. Společně jsme prošli Vánoční spirálou a rozdali jsme si dárky.

Krásné prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok vám všem přejí všichni z naší mateřské školy

 

Adventní trhy

Společně s dětmi jsme vyrobili výrobky a upekli dobroty. Přijďte podpořit naší mateřskou školu na Litvínovické adventní trhy. Předem děkujeme

Bc. Kamila Gucko

Vánoční focení

Ve středu 6.11. proběhne ve školce vánoční focení. Pokud budete mít zájem, přijďte se vyfotit se svými dětmi - zveme tímto rodiče, prarodiče, sourozence. Těšíme se na všechny.

Bc. Kamila Gucko

Co jsme všechno zažili

V letošním roce se naše školka zapojila do několika nových projektů – Projekt Sokola – Cvičení se zvířátky, Fíha dýha – práce s přírodními materiály, Zdravá 5 – zdravý životní styl a Projekt Veterinární správy o týraných zvířatech. Pravidelně každý měsíc docházíme do Šindlovské knihovny, kde si půjčujeme knihy k právě zařazeným tématům. Mimo klasických témat (ovoce, zelenina, zvířata, les, doprava atd.) zařazujeme i aktuální – svatý Václav, Brunclík a lev, Martin, ekologie, prevence úrazů, bezpečnost, práce s tablety…. Z akcí jsme zatím byli na výletě v MEVPISu ve Vodňanech – Kapřík Metlík, v Písku v Pilařišti, v Domě umění na výstavě Barevné hlubiny a V bílém, v Jihočeském muzeu, Cassiopeia – Život v mraveništi. Děti upekly – svatomartinské rohlíčky, vytvořily zeleninové špízy, vyrobily mátový čaj atd. Každý den společně cvičíme, pracujeme, tvoříme, zpíváme a hrajeme si. 

Bc. Kamila Gucko