Táta včera navenku, našel první sněženku

Typickým symbolem blížícího se jara jsou sněženky, bledule, petrklíče, čimeřice. Povídali jsme si o nich a také o ročních obdobích a jejich typických znacích. Vyrobili jsme si jarní kytičky, hledali jsme je na zahrádkách v okolí školky. Navštívili jsme  divadelní představení, pracovali jsme s tablety. Na jaře se také narodí plno mláďat, společně jsme si je pojmenovali a něco si o nich pověděli. Děkujeme rodičům Panclovým za umožnění prohlídky králíkárny s živými králíčky a za výklad o chovu králíků.  Kytičky a mláďata jsme počítali, řadili, třídili a zpívali o nich. Hráli jsme plno jarních her. Také jsme byli v knihovně v Šindlových Dvorech, kam pravidelně docházíme. Navštívili jsme výstavu v Domě umění s edukačním programem pro mateřské školy. Dočetli jsme knihu Ronja dcera loupežníka a v kině Obecního úřadu jsme shlédli její filmovou verzi, za což děkujeme panu Královi, který nám toto umožnil. Společně s dětmi jsme porovnávali rozdíly mezi knihou a filmem.

Další plány nám zhatila coronavirová epidemie – jako například návštěva první třídy, divadelní představení…. V současné době je naše mateřská škola do odvolání uzavřena,

Vedoucí učitelka Bc. Kamila Gucko

Bacil a já, Masopust ve školce

V únoru jsme pracovali s dvěma tématickými celky - Bacil a já a Masopust.

Bacil a já

V tomto tématu jsme si povídali o lidském těle, zaměřili jsme se na jeho ochranu před nemocemi (rýmou, nachlazením), řekli jsme si, jak jim předcházet (otužování, zdravá strava, sportování). Připomněli jsme si také péči o zuby. Naučili jsme se novou písničku a krátké říkadlo s pohybem. Proměnili jsme se v doktory a plyšáci v pacienty. Kdyby někdo pochyboval o našich schopnostech, tak jsme je všechny vyléčili.

Masopust

V tomto tématickém celku jsme se s dětmi seznámili s další tradicí, a to s masopustem. Zazpívali jsme si masopustní písničky, rozvíjeli jsme zručnost, tvořivost i fantazii při zdobení masek. Společně jsme si vyzdobili celou třídu. Vyrobili jsme koláče, jitrnice a jelítka. Ve školce jsme uspořádali karnevalový rej. Školka se změnila v ráj tajemných bytostí a pohádkových hrdinů. V maskách jsme tancovali a zasoutěžili. Také jsme si uspořádali masopustní hostinu, ochutnávali jsme dobrota a masopustní koblihy.

Únor utekl jak voda a byl prima.

vedoucí učitelka Bc. Kamila Gucko

O zmrzlém králi

V lednu jsme pracovali s tématickým celkem, který vycházel z pohádky Zdeňka Aldy O zmrzlém králi. Téma motivovalo děti k zamyšlení nad významem zdraví a zásad zdravého životního stylu. Také jsme si připomněli místo, kde bydlíme – které je naším domovem. Díky navrženým činnostem jsme posilovali spolupráci a vztahy mezi dětmi. Společně jsme zlepšovali svou informační gramotnost při práci s tablety. Také jsme se zapojili do projektu Zdravá 5, kde jsme interaktivní formou pracovali se zdravými a nezdravými potravinami. Navštívili jsme výstavu Lidé kolem nás v Domě umění, divadelní představení Devět jednou ranou a O Nafrněné princezně. Leden jsme si všichni ve školce moc užili.

Vedoucí učitelka Bc. Kamila Gucko

U nás jste vítáni

Všem budoucích žáčků nabízíme možnost přijít se podívat do naší "zelené" mateřské školky ještě před zápisem 5.5.2020. Rádi vám naší školku ukážeme.Vemte sebou i své rodiče, aby tu školku také viděli.

Návštěvu je třeba si předem telefonicky domluvit na telefonu 604 273 799.

Vánoce ve školce

Adventní čas jsme začali s knihou Pavla Čecha O Čertovi. Společně jsme prošli jednotlivé části. Povídali jsme si o vztazích, povoláních, rodině a domovu. Zjistili jsme, co tvoří domov, co to je doma. Hodnotili jsme, pokládali otázky. Užili jsme si spoustu čertovského cvičení, her a povídání. Vysvětlili jsme si, že čerta se není třeba bát a že co se pokazí jde napravit. Ukázali jsme si různé vánoční zvyky, se kterými jsme se blíže seznámili. Pouštěli jsme skořápkové lodičky, krájeli jablko, házeli střevícem a pekli cukroví. Vyprávěli jsme si příběh o Ježíškovi, ozdobili jsme si společně Vánoční stromeček a ochutnali jsme cukroví z domova. Společně jsme prošli Vánoční spirálou a rozdali jsme si dárky.

Krásné prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok vám všem přejí všichni z naší mateřské školy