Copak jedí skřítci?

V naší školce s námi bydlí skřítek, dali jsme mu jméno Vítek. Copak asi skřítci jedí? Povídali jsme si o jídlech, co jíme my lidé a přemýšleli jsme o tom co může jíst Vítek. Zkoušeli jsme rozlišovat ovoce a zeleninu. Vítkovi jsme upekli štrůdl a připravili i jiné dobroty. Prozkoumali jsme jablíčka, jejich velikost, barvu, chuť a vůni. Naučili jsme se hezkou štrůdlovou básničku – Takový, takový je štrůdl jablkový. Rozválíme, naplníme, zabalíme, upečeme a pak sníme. Takový, takový je štrůdl jablkový. O jablíčkách jsme si zazpívali také s pianem  písničku – Pod naším okýnkem. Zkoušeli jsme hru na zvonky a to děti moc bavilo. Povídali jsme si něco o vitamínech a jejich důležitosti, pro zdraví. Navštívili nás zvířátka ze Zoo Hluboká, na které se k nám do školky přišli podívat děti z Mateřské školy Obecní úřad.  Viděli jsme želvu, krajtu královskou a strašilku. Do města jsme vyrazili  na výstavu fotografií ACH do Galerie současného umění. Výstava byla motivována příběhem medvídka Pů. Celý Tématický celek Copak jedí skřítci jsme si všichni moc užili, zábavnou formou jsme se naučili plno věcí a zažili jsme společně plno zábavy.

20210930 094459 20211001 094100 20211007 100734

Šindlovy Dvory 40, 370 01 České Budějovice

603 561 874

reditel@zssindlovydvory.cz

Užitečné odkazy

SmartClass

smartclass s

smartclass t

Projekty

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony II

ZŠ Šindlovy Dvory - Šablony III