Tvoříme venku

Za těchto krásných, slunečných dnů se snažíme být s dětmi co nejvíce venku. Proto někdy přenášíme ven i řízenou činnost. Tento týden např. děti vyráběly větrníky z papíru, které nejdříve vybarvily temperou dle vlastní fantazie a poté vystříhaly.

Také se snažíme vést děti k tomu, aby dokázaly vnímat krásu jarní přírody – např. se ztišíme a posloucháme zpěv ptáků nebo je pozorujeme a poznáváme. Na zahradě nám také rozkvetly jabloně, obdivujeme krásu a vůni květů. Nezapomínáme ani zalévat záhony, kde už nám kvetou jahody a každý den si dáváme do polévky nebo pomazánky naši čerstvou pažitku a v brzké době vysejeme hrášek. Nyní už připravujeme dárek ke Dni matek – ze semínek pěstujeme kytičku, zeléváme, přesazujeme do květináčků a těšíme se, jakou bude mít maminka radost.

Alice Pitrová, vedoucí učitelka MŠ

Zima už pomalu končí

Tak zimu jsme zakončili krásným, masopustním, maškarním karnevalem, na který si většina z nás vyrobila masky přímo v MŠ. Nechyběla slavnostní promenáda masek za doprovodu klasické hudby Verdihi , Bizeta, Rossiniho, Mozarta ad., dále tanec s balónky ve dvojicích, naše oblíbená „židličkovaná“ a další.

Nyní už vnímáme, kterak přichází jaro, posloucháme, jak krásně začali zpívat ptáci, zasadili jsme semínka aksamitníku pro maminky, aby nám do Dne matek stihla vyrůst a vykvést a začali jsme tvořit s jarní tématikou. Také se při tom učíme jarní písničky a básničky. V brzké době navštívíme planetárium v Č.B., kam se také moc těšíme, ale asi nejvíce se těšíme na Velikonoce, malování vajíček a velikonoční tvoření vůbec.

Poděkování OÚ

Poděkování

Děkujeme Obecnímu úřadu v Litvínovicích za pořízení házecí stěny pro děti na školní zahradu. Dětem se velmi líbí a téměř denně ji využívají. Učí se házet horním i spodním obloukem, učí se vzájemně si půjčovat míčky, dát přednost mladším dětem apod. Za děti děkuje Alice Pitrová, ved. učitelka.

Zimní čas

Letos jsme si zimu opravdu užili. Nadílka sněhu přímo lákala k nejrůznějším činnostem. Např. jsme vyráběli sněhuláky z vatových tampónů, z barevných papírů zase lepili tučňáky, čímž jsme tučňáku Pepíkovi pomohli najít ztracenou rodinku nebo pomocí grafických cviků – svislá vlnovka, vyznačili lyžaři cestu po sjezdovce. A co teprve bobování a jízda na lopatách.

Dále jsme si společně vyzdobili školku zimními motivy, povídali si, jak v zimě žijí zvířátka a ven na strom jsme pak zavěsili lojové koule. Také jsme se dověděli, že sníh ani rampouchy se nelízají a při zimních sportech musíme být opatrní. Do školky k nám také zavítala divadla s pohádkami „O zlobivém andělíčkovi“, „Kvido a strašidelná škola“ a v brzké době přijede divadélko Kos s pohádkou „Kuba a čarodějnice“.

Ve vzduchu už pomalu začíná vonět jaro a my už se těšíme, co dalšího, pěkného nás ve školce čeká.

Alice Pitrová, ved. učitelka

Adventní trhy

Adventní trhy 2018

V sobotu 24.11. 2018 v 15h. jsme se zúčastnili adventních trhů v Litvínovicích. Bylo to opět na pozvání místního svazu žen. Prodávali jsme čerstvé, doma pečené věnečky, zelňáky, svatomartinské rohlíčky, tvarohové a makové koláče, karamelová lízátka, dále ručně pletené dětské ponožky a adventní věnce z chvojí. Za hodinu jsme měli prodáno a výtěžek z této akce je určen výhradně pro naše děti z MŠ Litvínovice 39. Z těchto peněz hradíme dětem např. dort na besídku (Rozloučení se školáky), občerstvení na školních výletech, dárkové balíčky na MDD a Mikuláše apod.

Naše velké poděkování patří nejen svazu místních žen, ale také rodičům a ostatním lidem, kteří si naše výrobky přišli zakoupit. Děkujeme.

Bc. Alice Pitrová, vedoucí učitelka MŠ