zapis kriteria

Zima už pomalu končí

Tak zimu jsme zakončili krásným, masopustním, maškarním karnevalem, na který si většina z nás vyrobila masky přímo v MŠ. Nechyběla slavnostní promenáda masek za doprovodu klasické hudby Verdihi , Bizeta, Rossiniho, Mozarta ad., dále tanec s balónky ve dvojicích, naše oblíbená „židličkovaná“ a další.

Nyní už vnímáme, kterak přichází jaro, posloucháme, jak krásně začali zpívat ptáci, zasadili jsme semínka aksamitníku pro maminky, aby nám do Dne matek stihla vyrůst a vykvést a začali jsme tvořit s jarní tématikou. Také se při tom učíme jarní písničky a básničky. V brzké době navštívíme planetárium v Č.B., kam se také moc těšíme, ale asi nejvíce se těšíme na Velikonoce, malování vajíček a velikonoční tvoření vůbec.

Poděkování OÚ

Poděkování

Děkujeme Obecnímu úřadu v Litvínovicích za pořízení házecí stěny pro děti na školní zahradu. Dětem se velmi líbí a téměř denně ji využívají. Učí se házet horním i spodním obloukem, učí se vzájemně si půjčovat míčky, dát přednost mladším dětem apod. Za děti děkuje Alice Pitrová, ved. učitelka.

Zimní čas

Letos jsme si zimu opravdu užili. Nadílka sněhu přímo lákala k nejrůznějším činnostem. Např. jsme vyráběli sněhuláky z vatových tampónů, z barevných papírů zase lepili tučňáky, čímž jsme tučňáku Pepíkovi pomohli najít ztracenou rodinku nebo pomocí grafických cviků – svislá vlnovka, vyznačili lyžaři cestu po sjezdovce. A co teprve bobování a jízda na lopatách.

Dále jsme si společně vyzdobili školku zimními motivy, povídali si, jak v zimě žijí zvířátka a ven na strom jsme pak zavěsili lojové koule. Také jsme se dověděli, že sníh ani rampouchy se nelízají a při zimních sportech musíme být opatrní. Do školky k nám také zavítala divadla s pohádkami „O zlobivém andělíčkovi“, „Kvido a strašidelná škola“ a v brzké době přijede divadélko Kos s pohádkou „Kuba a čarodějnice“.

Ve vzduchu už pomalu začíná vonět jaro a my už se těšíme, co dalšího, pěkného nás ve školce čeká.

Alice Pitrová, ved. učitelka

Adventní trhy

Adventní trhy 2018

V sobotu 24.11. 2018 v 15h. jsme se zúčastnili adventních trhů v Litvínovicích. Bylo to opět na pozvání místního svazu žen. Prodávali jsme čerstvé, doma pečené věnečky, zelňáky, svatomartinské rohlíčky, tvarohové a makové koláče, karamelová lízátka, dále ručně pletené dětské ponožky a adventní věnce z chvojí. Za hodinu jsme měli prodáno a výtěžek z této akce je určen výhradně pro naše děti z MŠ Litvínovice 39. Z těchto peněz hradíme dětem např. dort na besídku (Rozloučení se školáky), občerstvení na školních výletech, dárkové balíčky na MDD a Mikuláše apod.

Naše velké poděkování patří nejen svazu místních žen, ale také rodičům a ostatním lidem, kteří si naše výrobky přišli zakoupit. Děkujeme.

Bc. Alice Pitrová, vedoucí učitelka MŠ

Výlet do ZOO

Protože se vyvedl krásný, slunný říjen, rozhodli jsme se, že s dětmi ještě někam vyrazíme. Dlouho už jsme nebyli v ZOO Hluboká a tak jsme zamířili právě tam.

Zvířátek jsme viděli opravdu hodně, protože i ta si užívala posledních krásných dnů. Dětem se asi nejvíce líbily surikaty, vydry a opičky tamaríni, z nichž jedna na nás plazila jazyk a my na ní, ale velmi dlouho si vydržely prohlížet např. mravence, jejich domečky, chodbičky a také pozorovaly, zda neuvidí mravence v červeném šátku s puntíky. Legraci jsme si užili na venkovní váze. Všechny děti se postupně zvážily, protože chtěly vědět, které zvířátko odpovídá jejich váze. Většina dětí se váhou rovnala klokanovi, dvě nejmenší děti jezevci a došlo i na paní učitelky a tetu. Paní uč. Alice byla daněk, teta Klárka puma a paní uč. Hanka delfín. To jsme se nasmáli.

Protože jsme s sebou měli krokoměr, víme, že jsme ušli 3,7 km a ani pro malé děti to nebyl žádný problém. Děkujeme tímto Obecnímu úřadu v Litvínovicích za finanční příspěvek na autobusovou dopravu a už teď se těšíme, kam pojedeme příště.

Bc. Alice Pitrová, vedoucí učitelka