Výlet do Borovan

V úterý 4.6. 2019 jsme jeli na výlet – tentokrát do Borovan. Přímo na zámku jsme shlédli pohádku divadla KOS „Doktor Léčímrád“, poté jsme posvačili v zámeckém parku a zamířili do hrnčířské dílny – podkrovního ateliéru, kde jsme si namalovali každý svůj hrneček. Pak jsme se autobusem přesunuli do Dvorců u Borovan, do ZOO, kde jsme viděli pěkně zblízka např. lvy, tygry, opice, hrocha, hady, papoušky a další zvířátka. Také jsme si přímo v areálu ZOO pohráli na dětském hřišti, poobědvali a jako sladkou tečku si dali nanuk. Výlet se nám všem moc líbil.

Kouzelník v MŠ

Kouzelník v MŠ

Dne 31.5. 2019 nás u příležitosti MDD navštívil kouzelník Martin Čejka. My všichni jsme byli jeho vystoupením doslova uneseni. Před našimi zraky např. vyčaroval z plyšového králíka živého, z plastového vejce syrové, které pak dal péci na pánev, přiklopil pokličkou, tu zvedl a pod ní byla živá holubička. Děti si jí na závěr mohly pohladit či pochovat. Děti po celou dobu kouzelníkovi pomáhaly čarovat, fandily mu, tleskaly a ten jim slíbil, že určitě zase někdy za nimi přijede.

Tvoříme venku

Za těchto krásných, slunečných dnů se snažíme být s dětmi co nejvíce venku. Proto někdy přenášíme ven i řízenou činnost. Tento týden např. děti vyráběly větrníky z papíru, které nejdříve vybarvily temperou dle vlastní fantazie a poté vystříhaly.

Také se snažíme vést děti k tomu, aby dokázaly vnímat krásu jarní přírody – např. se ztišíme a posloucháme zpěv ptáků nebo je pozorujeme a poznáváme. Na zahradě nám také rozkvetly jabloně, obdivujeme krásu a vůni květů. Nezapomínáme ani zalévat záhony, kde už nám kvetou jahody a každý den si dáváme do polévky nebo pomazánky naši čerstvou pažitku a v brzké době vysejeme hrášek. Nyní už připravujeme dárek ke Dni matek – ze semínek pěstujeme kytičku, zeléváme, přesazujeme do květináčků a těšíme se, jakou bude mít maminka radost.

Alice Pitrová, vedoucí učitelka MŠ

Zima už pomalu končí

Tak zimu jsme zakončili krásným, masopustním, maškarním karnevalem, na který si většina z nás vyrobila masky přímo v MŠ. Nechyběla slavnostní promenáda masek za doprovodu klasické hudby Verdihi , Bizeta, Rossiniho, Mozarta ad., dále tanec s balónky ve dvojicích, naše oblíbená „židličkovaná“ a další.

Nyní už vnímáme, kterak přichází jaro, posloucháme, jak krásně začali zpívat ptáci, zasadili jsme semínka aksamitníku pro maminky, aby nám do Dne matek stihla vyrůst a vykvést a začali jsme tvořit s jarní tématikou. Také se při tom učíme jarní písničky a básničky. V brzké době navštívíme planetárium v Č.B., kam se také moc těšíme, ale asi nejvíce se těšíme na Velikonoce, malování vajíček a velikonoční tvoření vůbec.

Poděkování OÚ

Poděkování

Děkujeme Obecnímu úřadu v Litvínovicích za pořízení házecí stěny pro děti na školní zahradu. Dětem se velmi líbí a téměř denně ji využívají. Učí se házet horním i spodním obloukem, učí se vzájemně si půjčovat míčky, dát přednost mladším dětem apod. Za děti děkuje Alice Pitrová, ved. učitelka.