Krajské kolo OVOV Tábor

Ve středu 15. 5. 2019 se naši žáci ze druhého stupně zúčastnili krajského kola Sazka Olympijského víceboje v Táboře. Své síly porovnali s ostatními v šesti disciplínách. Jejich výkony byly skvělé. Sára Hauserová vybojovala krásné 4. místo a Matyáš Kroupa obsadil ve velké konkurenci 8. místo. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Návštěva muzea – Římská říše

Ve čtvrtek 9. května se vydala 6. třída na návštěvu muzea v Českých Budějovicích, kde pro ně byla připravena beseda zaměřena na Římany a Germány. Žáci již měli povědomí o této historické oblasti z hodin dějepisu, ale přesto své vědomosti, během dvouhodinového povídání a názorných ukázek předmětů, zbraní a dalších replik, obohatili o další zajímavé informace. Na závěr naučného programu dostali všichni zúčastnění čas k vyplnění pracovního listů, kde měli možnost všechny své postřehy zaznamenat písemnou formou. Po skončení besedy se 6. ročník vrátil do školy, kde probíhala výuka dle rozvrhu hodin.

Slavnosti obce

4. 5. slavila naše obec významné jubileum, tak jsme i my chtěli něčím přispět. Toto jsou ukázky prací dětí druhého stupně. Určitě uznáte, že si dali záležet:-).

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Dne 9. 4. 2019 se naši žáci zúčastnili soutěže OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů).

Tato soutěž je zaměřena na všestrannost dětí a ve škole v rámci výuky tělesné výchovy tyto disciplíny plníme.
Okresní kolo bylo složeno z pěti disciplín a naši žáci si vedli velmi dobře. Naše družstvo skončilo na 9. místě.
Ve svém ročníku Matyáš Pupek získal bronzovou medaili, Matyáš Kroupa stříbrnou a Sára Hauserová  dokonce vyhrála.
Poslední dva jmenovaní se tak probojovali do krajského kola, které bude 15. 5. 2019 v Táboře.
Velmi děkuji všem zúčastněním žákům a těším se na další skvělé výkony.
Ze závodu připravujeme krátké video.

Beseda o Maroku pro žáky 7. a 8. třídy

Pan učitel Kotal nedávno navštívil Maroko. Pozvali jsme ho na besedu o této africké zemi a dozvěděli se spoustu zajímavého.
Ani nevíte jak a může vám na zádech přistát opice. Možná za to i zaplatíte...Na silnicích platí často právo většího, čili silnějšího. Na tržišti musíte smlouvat, jinak utratíte všechny peníze. A přespání na Sahaře? Připravte se na pořádnou zimu.
Maroko láká turisty též svými památkami. Viděli jsme vodopády v Uzúd, mešitu Hassana, třetí největší náboženskou stavbu na světě.
Panu učiteli děkujeme. Třeba někdo z nás tuto zajímavou zemi někdy navštíví.