Protidrogový vlak

7. a 8. třída navštívily v pátek 14. 6. REVOLUTION TRAIN ČESKÁ TOUR JARO 2019.

V šesti vagónech, čtyřech kinosálech a osmi interaktivních místnostech žáci mohli nahlédnout do jednoho příběhu drogové závislosti podle skutečných událostí. Příběh ukázal, jak nevinně závislost může začít, jaké problémy a rizika přináší. Prošli si zadržovací celou, vyšetřovací místností, lékařskou ordinací i drogovým doupětem. Nebyla to obyčejná přenáška, po které mají děti pocit, že se jich drogy netýkají. Právě proto zapůsobila na všechny velmi silně a přiměla je k zamyšlení.

Budeme se těšit na pokračování tohoto programu.

Pod Skandinávským křížem

12. 6. jsme vyrazili do severských zemí. Žáci 7. a 8. třídy si měli možnost vyzkoušet, jak znají Finsko, Švédsko a Dánsko. Zábavnou formou se dozvěděli řadu historických, zeměpisných i kulturních zajímavostí z těchto zemí. Čekaly na ně vědomostní kvízy a jazykové hry, mohli si otestovat i svou angličtinu. Nápaditost a pohotovost předvedli při pantomimě, ve které měli předvádět typické věci pro jednotlivé země.

Za splněné úkoly na ně čekaly odměny.

Školka ve škole

Když v březnu žáci 8. třídy hráli ve školce pohádky, domluvili návštěvu u nás. Ten den nastal 5. června. Děti z MŠ Litvínovice 49 společně s paní učitelkami dorazily k nám. Každé dítě si vylosovalo svého velkého kamaráda ze 7. nebo 8. třídy, který mu dělal po celou dobu pomocníka a průvodce. Děti si prohlédly budovu školy, jednotlivé třídy a vyrobily si na památku beruška.

Těšíme se na další školní rok, kdy podnikneme další společnou akci.

Okresní kolo Pythagoriády

28. 5. proběhlo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Ze školního kola postoupily v kategorii 6. ročníků Kateřina Kneysová a v kategorii 7. ročníků Kateřina Mrkvičková.

Jsme moc rádi, že se Kačce Mrkvičkové podařilo svůj výkon zopakovat a stala se úspěšnou řešitelkou v okresním kole.

Moc gratulujeme a doufáme, že se jí nebo i někomu dalšímu povede i příště.

Netradiční hodina tělesné výchovy

V pátek 7. 6. jsme se vypravili na golfové odpaliště, kde si žáci 6. třídy vyzkoušeli základní golfové dovednosti, seznámili se s golfovým vybavením a základními pravidly. Zúčastnili jsme se i soutěže v patování. Kačce a Ríšovi se podařilo zdolat tři jamky na osm pokusů. Za jejich skvělé výkony byli odměněni diplomem a potleskem spolužáků. Dopoledne jsme si užili a odnesli jsme si nové zážitky a informace.