Borecký hlásek

Vážení přátelé,

Borecký hlásek je pro některé pěvce prvním skutečným dotykem ze světa soutěžní hudby. Letos se čtyřčlenná delegace (dva žáci odpadli) vydala soutěžit a pokořit pěvecký trůn v Borku.

Slečna E, poděkujme GDPR, se vydala na soutěž soukromým vozem. Zbytek delegace, slečny N a B, jel se mnou autobusem městské dopravy. Únava po celodenním maratonu výuky na mě padla asi v půli cesty a já zavřel oči.

Do Borku jsme, kvůli mírně nepříznivé dopravní situaci, dorazili o pár minutek déle. Nevadí, v našem poslání nás to nezastavilo. 

Popisovat celou soutěž, to by bylo na dlouho, řeknu jen tolik, že mě nejvíc pobavil "malý Jirka Korňák", který bezchybně zapěl píseň "Svítí slunce nad hlavou" a kontrabasistka jména neznámého. Příště by mohla zahrát jazzové solo ve stylu předních jazzových kontrabasistů Charlese Minguse nebo Paula Chamberse, to by bylo něco!

Naši si vedli skvěle, ale v takové konkurenci uspět je zkrátka těžké. Nakonec nám trofej zajistila slečna E. Její maminka si zaslouží neoficiální trofej za to, že mě vysadila na Zelené ratolesti, odkud je to domů (nebo do Kozlovny) jen pár kroků.

Mějte se,

Tomáš Kotal

P. S. První verze zprávičky se neuložila, tak držte palce, třetí verzi už fakt psát nebudu! :D

Additional information