zapis kriteria

Borecký hlásek

Vážení přátelé,

Borecký hlásek je pro některé pěvce prvním skutečným dotykem ze světa soutěžní hudby. Letos se čtyřčlenná delegace (dva žáci odpadli) vydala soutěžit a pokořit pěvecký trůn v Borku.

Slečna E, poděkujme GDPR, se vydala na soutěž soukromým vozem. Zbytek delegace, slečny N a B, jel se mnou autobusem městské dopravy. Únava po celodenním maratonu výuky na mě padla asi v půli cesty a já zavřel oči.

Do Borku jsme, kvůli mírně nepříznivé dopravní situaci, dorazili o pár minutek déle. Nevadí, v našem poslání nás to nezastavilo.

Popisovat celou soutěž, to by bylo na dlouho, řeknu jen tolik, že mě nejvíc pobavil "malý Jirka Korňák", který bezchybně zapěl píseň "Svítí slunce nad hlavou" a kontrabasistka jména neznámého. Příště by mohla zahrát jazzové solo ve stylu předních jazzových kontrabasistů Charlese Minguse nebo Paula Chamberse, to by bylo něco!

Naši si vedli skvěle, ale v takové konkurenci uspět je zkrátka těžké. Nakonec nám trofej zajistila slečna E. Její maminka si zaslouží neoficiální trofej za to, že mě vysadila na Zelené ratolesti, odkud je to domů (nebo do Kozlovny) jen pár kroků.

Mějte se,

Tomáš Kotal

P. S. První verze zprávičky se neuložila, tak držte palce, třetí verzi už fakt psát nebudu! :D

Návštěva předškoláků ve škole

Minulý týden se do naší 1. třídy přijeli podívat předšoláčci z Litvínovic. Prvňáci jim ukázali co všechno se ve škole již naučili, jak jim jde čtení, psaní a počítání. Na závěr si společně procvičili matematiku na ineraktivní tabuli. Tak milí budoucí školáci, hodně štěstí u zápisu.

M. Beránková

Zdravé zoubky

V první třídě jsme měli projekt ZDRAVÉ ZOUBKY. Děti si vyzkoušely jak správně čistit zuby. Dozvěděly se jaké zubní pasty jsou vhodné pro dětský věk a kolikrát během roku by měly navšívit zubaře. Na závěr každý dostal dárkovou tašku s praktickými věcmi na čištění zubů.

Plavecký výcvik 2019

Plavecký výcvik zahájen. Pravidelně u nás ve škole jezdí děti první a druhé třídy plavat do bazénu v Českých Budějovicích. Letos plaveme každý čtvrtek a tento týden jedeme již po třetí. Většina plavců je ve velkém bazénu, kde zdokonalují svůj plavecký styl. Na závěr každé lekce si děti pohrají v malém bazénu, překonávají ve vodě různé překážky a loví puky. Čeká nás celkem 9 lekcí. Odměnou bude mokré vysvědčení. Tak hodně úspěchů, plaváčci!

M. Beránková

Adopce tamarína pinčího

Jako každý rok- i na rok 2019 jsme si se žáky prvního stupně adoptovali opičku- tamarína pinčího.

S dětmi se na něj můžete zajet podívat do ZOO Hluboká.

tamarín