Slideshow ZŠ Slideshow ZŠ Slideshow ZŠ Slideshow ZŠ

Masopust ve školce

Společně s dětmi jsme se  seznámili s Masopustem. Pověděli jsme si, proč slavíme tento svátek.  Zazpívali si masopustní písničky a rozvíjeli jsme zručnost, tvořivost i fantazii při zdobení masek. Společně jsme upekli jitrnice a koláčky. Prozkoumali jsme, co to znamená Maso – pust. Vymysleli jsme, co vše, by jsme mohli pustit – Kousopust, Bouchopust, Křikopust… Ve školce jsme uspořádali karnevalový rej – děti si přinesli z domova vlastní kostýmy. Tancovali jsme a hráli hry. Vlastnoručně jsme vyrobili domácí pastelky a masopustní spinner. Vše je možné si prohlédnout v naší fotogalerii. Také děkujeme rodičům za napečené koblihy na karneval.

Vaše paní učitelky

Poděkování

Děkujeme všem - dětem, rodičům, prarodičům, kamarádům...., kdo se zapojili do sběru kůry. Podařilo se nám v prvním pololetí nasbírat 23 kg kůry. Ve sběru budeme pokračovat i v druhém pololetí a doufáme, že těch 23 kg překonáme.

Moc děkujeme

děti a učitelky

Lidské stopy

Navštívili Galerii současnéno umění a architektury v Domě umění na náměstí, kde jsme si prohlédli výstavu známého současného  polského výtvarníka Miroslawa Balka - Der Nachthauseweg. V ateliéru pak pro nás probíhal doprovodný program Lidské stopy, právě k této výstavě. Děti hledali vzkazy, které jim autor na výstavě zanechal a pak je osobitě ztvárnily bosýma nohama na plátno. Byli jsme z toho nadšeni všichni - my i děti.

Vaše paní učitelky

Výtvarný projekt

Zapojili jsme se do výtvarného projektu KONTA BARIERY. Bylo vypsáno několik kategorií. Zatím jsme zaslali tři výtvarné práce našich dětí do kategorie " Místo kde žiji". Pokud bude některá z prací vybrána, bude publikována v charitativním kalendáři. Tak nám držte palce.

Děti ze školky

Sbíráme kůru

Naše školka se opět zapojila do sběru pomerančové, mandarinkové a citrónové kůry.

Děti vědí, že ovoce je moc zdravé, že jsou v něm vitamíny. Vitamínům a bacilům jsme věnovali hodně času a prozkoumali jsme je ze všech stran.  Ze snědených pomerančů, mandarinek a citronů schováváme usušenou kůru. Loni jsme nasbírali celý pytel.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům a známým, kteří se společně s námi do tohoto sběru zapojili a stále zapojují.

DĚKUJEME.

Za utrřené peníze vyrazíme s dětmi na konci školního roku na zmrzlinu.

Vaše paní učitelky