Lidské stopy

Navštívili Galerii současnéno umění a architektury v Domě umění na náměstí, kde jsme si prohlédli výstavu známého současného  polského výtvarníka Miroslawa Balka - Der Nachthauseweg. V ateliéru pak pro nás probíhal doprovodný program Lidské stopy, právě k této výstavě. Děti hledali vzkazy, které jim autor na výstavě zanechal a pak je osobitě ztvárnily bosýma nohama na plátno. Byli jsme z toho nadšeni všichni - my i děti.

Výtvarný projekt

Zapojili jsme se do výtvarného projektu KONTA BARIERY. Bylo vypsáno několik kategorií. Zatím jsme zaslali tři výtvarné práce našich dětí do kategorie " Místo kde žiji". Pokud bude některá z prací vybrána, bude publikována v charitativním kalendáři. Tak nám držte palce.

Děti ze školky

Sbíráme kůru

Naše školka se opět zapojila do sběru pomerančové, mandarinkové a citrónové kůry.

Děti vědí, že ovoce je moc zdravé, že jsou v něm vitamíny. Vitamínům a bacilům jsme věnovali hodně času a prozkoumali jsme je ze všech stran.  Ze snědených pomerančů, mandarinek a citronů schováváme usušenou kůru. Loni jsme nasbírali celý pytel.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům a známým, kteří se společně s námi do tohoto sběru zapojili a stále zapojují.

DĚKUJEME.

Za utrřené peníze vyrazíme s dětmi na konci školního roku na zmrzlinu.

První den ve školce

Prázdniny utekly jako voda a už sme se opět sešli ve školce. První den jsme společně zvládli a pořádně si ho užili. Také se k nám přišla podívat paní starostka s panem místostarostou a popřáli nám do nového školního roku plno úspěchů. Doufejme, že i další dny budou plné klidu a pohody, jako ten první.

Vaše paní učitelky

Školní slavnost a rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 29.6. proběhla na naší školkové zahradě Školní slavnost spojená s rozloučením s předškoláky. Sešli jsme se úplně všichni - všechny děti co do školky chodí a jejich rodiče, děti a rodiče dětí co do školky nastupují v září a paní staroska s panem ředitelem,  kteří se přišli s předškoláky také rozloučit. Zjistilo se totiž, že na řece Vltavě před dávnými lety ztroskotala pirátská loď obávaného piráta Černovouse. Podle mapy jsme zjistili, že poklad je zakopán na naší zahradě. Společně s rodiči jsme plnili úkoly, které nám postupně prozradili, kde je poklad ukrytý. Děkujeme maminkám za připravené občerstvení, díky kterému jsme cestou za pokladem neumřeli hlady.  Poklad jsme našli, vykopali a stali jsme se všichni boháči. Děti i rodiče odcházeli domů spokojení vstříc prázdninám.

Školákům  Andymu a Matýskovi přejeme, ať se vám daří ve škole i v životě.

Ať jste plní nadějí, optimismu, šťastní a veselí.

Vzpomínejte na nás s láskou, tak,  jako my budeme vzpomínat na vás.