První den ve školce

Prázdniny utekly jako voda a už sme se opět sešli ve školce. První den jsme společně zvládli a pořádně si ho užili. Také se k nám přišla podívat paní starostka s panem místostarostou a popřáli nám do nového školního roku plno úspěchů. Doufejme, že i další dny budou plné klidu a pohody, jako ten první.

Vaše paní učitelky

Školní slavnost a rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 29.6. proběhla na naší školkové zahradě Školní slavnost spojená s rozloučením s předškoláky. Sešli jsme se úplně všichni - všechny děti co do školky chodí a jejich rodiče, děti a rodiče dětí co do školky nastupují v září a paní staroska s panem ředitelem,  kteří se přišli s předškoláky také rozloučit. Zjistilo se totiž, že na řece Vltavě před dávnými lety ztroskotala pirátská loď obávaného piráta Černovouse. Podle mapy jsme zjistili, že poklad je zakopán na naší zahradě. Společně s rodiči jsme plnili úkoly, které nám postupně prozradili, kde je poklad ukrytý. Děkujeme maminkám za připravené občerstvení, díky kterému jsme cestou za pokladem neumřeli hlady.  Poklad jsme našli, vykopali a stali jsme se všichni boháči. Děti i rodiče odcházeli domů spokojení vstříc prázdninám.

Školákům  Andymu a Matýskovi přejeme, ať se vám daří ve škole i v životě.

Ať jste plní nadějí, optimismu, šťastní a veselí.

Vzpomínejte na nás s láskou, tak,  jako my budeme vzpomínat na vás.

Brigáda v MŠ

V sobotu 17.6.2017 proběhla v naší školce brigáda. Děkujeme rodičům, kteří si našli volnou chvilku a přišli nám pomoct zvelebit naší zahradu. Děkujeme mooooooooooc.

Děti a učitelky z MŠ

Mlsání za kůru

Děti se s rodiči zapojily do sběru pomerančové, mandarinkové a citrónové kůry. Společně se jim podařilo nasbírat úctyhodných 17,5 kg kůry. Za utržené penízky jsme s dětmi vyrazili do města do italské cukrárny na zmrzlinu. Cestou zpět do školky jsme na náměstí našli bludný kámen. U plovárny jsme si pohráli na hudebním hřišti. Dětem se nejvíce líbily houpačky s pohyblivou koulí. Pak už to byl do školky kousek. Ve Stromovce jsme potkali hodně cyklistů. My už jsme ve školce velké děti a víme, že když jede kolo, uhneme se všichni na jednu stranu. Do školky jsme dorazili všichni, nikdo nezabloudil, i když jsme šlapali na bludný kámen. Asi to bylo tím, že nebyla noc.

Návštěva školy

17. května jsme se vyrazili podívat do školy. Jeli jsme autobusem. Už jsme velké děti a víme jak se máme v autobusu chovat. Ve škole jsme si prohlédli třetí a první třídu. Ve třetí třídě jsme pozorovali školáky při psaní diktátu, vyzkoušeli jsme si sezení a práci v lavici. V první třídě si mohli naši předškoláci vyzkoušet počítání na číselné ose. Také jsme si v tělocvičně pohráli s míči a navštívili jsme paní kuchařky, které nám udělaly výbornou šťávu. Cestu zpátky jsme zvládli pěšky a celou cestu jsme probírali naše zážitky.

Už víme, že škola je plná kamarádů a naši předškoláci se jí už nemůžou dočkat