MŠ Šindlovy Dvory

Prostory a poloha mateřské školy

Mateřská škola v Šindlových Dvorech je přízemní budova obklopená rozlehlou zahradou. Poloha mateřské školy je ideální pro každodenní pobyt venku a procházky po okolí, neboť se nachází stranou od hlavní silnice.

V současné době jsou v mateřské škole otevřeny tři třídy pro 70 dětí ve věku od 3 do 6 (7) let.

Hlavní cíle MŠ

Hlavními cíli mateřské školy je přiblížit se rodinnému prostředí, připravovat děti na vstup do základní školy a do života. Rozvíjet a podporovat v dětech samostatnost, kamarádské vztahy, zvládnout sebeobslužné činnosti, vést děti k utváření zdravého sebevědomí, odvaze, dokázat se vyrovnat s nečekanými situacemi, naučit se vážit si sebe i druhých, a podle toho se k nim i chovat.

Pro naplnění těchto cílů se snažíme dětem vytvořit správné podmínky (estetické a podnětné prostředí, čas pro hru, dostatek pohybu, různé výchovné činnosti, denní režim, zdravá výživa). Dětem a rodičům umožňujeme návštěvu s prohlídkou mateřské školy. Pro lepší adaptaci dítěte mají rodiče možnost být při nástupu do MŠ s ním.

Provoz MŠ

1. třída SLUNÍČEK od 6:00 do 16:30
  2. třída HVĚZDIČEK od 7:00 do 15:40
  3. třída MĚSÍČKŮ od 7:00 do 15:40

Průběh dne

Ráno se děti od 6:00 scházejí ve třídě Sluníček. V 7:00 si učitelky převedou děti do svých tříd. Dopolední provoz je shodný ve všech třídách (ranní hry, cvičení, svačina, řízená činnost, pobyt venku, oběd). Po obědě mladší děti odpočívají ve třídách Sluníček a Měsíčků. Všichni předškoláci přecházejí do třídy Hvězdiček, kde mají přibližně 30 minut odpočinek na podložkách, doprovázený četbou z knihy nebo poslechem pohádky. Potom si mohou výtvarně a pracovně tvořit, hrát klidné hry nebo společně s učitelkou rozvíjet "předškolní" dovednosti. Ve 14:00 se všechny děti (včetně předškoláků) vracejí do svých tříd na svačinu. Odpolední činnosti si děti vybírají podle vlastních zájmů.

Režim dne

Příchod dětí, hry, individuální práce, cvičení

Hygiena, svačina

Řízená výchovná činnost