Nový školní rok

Tak jsme zahájili nový školní rok a i když jsme zpočátku měli obavy z příchodu dvouletých dětí, vše dobře dopadlo a naši noví dvouletáčci jsou prostě úžasní. Slziček bylo jen pomálu a od začátku se tyto děti krásně zapojily mezi ostatní děti i do všech činností.

V září už jsme u nás dvakrát měli divadelní představení – Perníková chaloupka a Beránek z modrého nebe. Obě pohádky byly nejen pěkné a poučné, ale také vtipné a dětem se moc líbily. Jinak pilně cvičíme, tvoříme, tancujeme, zpíváme a povídáme si a je nám tu dobře pospolu.

Plán divadelních představení 2017/2018

Přehled divadelních a hudebních představení ve šk. roce 2017 – 2018

MŠ Litvínovice 39

27.9.2017   Divadlo LUK – „Perníková chaloupka“ , v 9,00                           50,-

3.10.2017   Divadlo Viďadlo - „Beránek z modrého nebe“ , v 9,00             50,-

23.10.2017 Divadlo KOS – „Princezna je hloupá Madla“, v 10,30               50,-

2.11.2017   Hudební pořad – „Babička Chrota vypráví“, v 10,00                 40,-

16.11.2017 Divadlo Okýnko – „O princezně s oslíma ušima“, v 10, 30       50,-

28.11.2017 Hudební pořad Karla Daňhela – „Drak Karamelák“, v 9,00     50,-

4.12.2017   Téměř divadelní společnost – „Zlatá husa a modrý kahanec“, v 9,00 45,-

14.12. 2017 Divadlo Viďadlo – „Vánoční blázen“, v 9,00                               50,-

19.1.2018 Divadlo Máma Táta – „O drakovi“, v 9,00                                     50,-

23.1.2018 Divadlo KOS – ( upřesní) , v 8,30                                                     50,-

7.2.2018   Hudební pořad – „Zima v bílém kožíšku“, v 8,30                        40,-

26.2.2018 Divadlo Okýnko – „Jak se víla skamarádila“, v 10,30                   50,-

8.3.2018   Divadlo Máma Táta – „Pepíkova chaloupka“, v 9,00                   50,-

20.3.2018 Hudební pořad Karla Daňhela – „Jak se hraje pro víly“, v 9,00   50,-

11.4.2018 Divadlo LUK – „O Kačence“, v 9,00                                                 50,-

25.4.2018 Divadlo Okýnko – „Mlynářka“, v 10,30                                           50,-

15.5.2018 Divadlo Viďadlo – „Otesánek“a „Paleček“, v 9,00                       50,-

24.5.2018 Téměř divadelní společnost – (upřesní), v 9,00                           45,-

Besídka červen 2017

Rozloučení se školáky 2017

Dne 15.6.2017 v 15,30 jsme se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky. Děti na besídce předvedly pásmo písní, básní, tanečků i hraní na Orffovy nástroje. Letos odcházely tři dívky, které se předvedly také hrou na flétnu, zpěvem a dlouhou básní. Na konci besídky dostaly na památku knihu „Dášeňka“ s věnováním a od paní starostky Novákové květiny.

Našim školačkám jsme také vyrobili a na OÚ vyvěsili tablo, tentokrát makovou panenku a motýla Emanuela. A přesně takový dort nám k této příležitosti upekla místní cukrářka, paní Hana Mašková. Na něm si všechny děti na závěr besídky opravdu pochutnaly.

Naše poděkování patří také rodičům za celoroční velmi dobrou spolupráci a vstřícnost. Chtěli bychom jim i dětem popřát krásné prázdniny, příjemnou dovolenou a v září se s většinou z nich budeme těšit opět na shledanou.

Výlet do Tábora

Na výlet jsme letos 6.6.2017 vyrazili do Tábora. Nejdříve jsme navštívili ZOO Větrovy, kde jsme měli možnost vidět zvířata opravdu hodně zblízka a také jsme měli čas se zde občerstvit. Odtud jsme odjeli do centra Tábora, do „Dětského světa s mašinkou.“ Mašinky projížděly např. indiánskou osadou, kde děti hledaly tajný vchod do jeskyně, dále ledovým královstvím, pravěkem, či ptačí říší. Za odměnu dostaly děti skleněné kuličky.

Poté jsme se pěšky přemístili k čokoládovému muzeu, kde jsme si dali v cukrárně opravdu výbornou zmrzlinu a pak už naše kroky vedly do muzea. Nejdříve jsme zamířili do sklepení, kde trpaslíci dolovali čokoládu a pak do pekla, kde dva líní čerti spali a nehlídali čokoládu, která se vařila v kotli. Na to vše dohlížel mluvící čert. O patro výš na nás už čekala tvořivá dílna, kde děti měly připravené barevné válečky z marcipánu, ze kterého si vyráběly dárečky domů. Nakonec jsme si celé muzeum prohlédli. Výrobky z čokolády a marcipánu byly vskutku obdivuhodné – např. postavy a výjevy z večerníčků, klobouky, kostýmy apod. Počasí nám také vyšlo perfektní a byl to jeden z našich nejhezčích výletů.

Den dětí

Den dětí v MŠ

Rok uběhl jako voda a opět přišel náš oblíbený „Den dětí“. A jako každoročně nás čekalo zábavné dopoledne, plné her a soutěží. Na školní zahradě si děti vyzkoušely několik disciplín – např. hod obručí na kužel, přetahování lanem či nošení míčků na lžíci… Jako sladkou tečku za své snažení pak dostaly nanuk a domů si odnesly dárkový balíček nejen se sladkostmi, ale také např. s plyšákem, pastelkami, vystřihovánkami, pexesem a dalšími drobnostmi. Celé dopoledne jsme si všichni náramně užili.