Konec školního roku

Nyní již pilně trénujeme písně a tanečky na naši tradiční besídku – „Rozloučení se školáky“, která se bude konat v úterý 19.6. 2018 v 15,30. Při této příležitosti budou mít naši předškoláci vyvěšené na OÚ tablo a velmi se těšíme na dort, který nám jako každoročně upeče paní Hana Mašková, špičková místní cukrářka, jejíž dorty jsou prostě nedostižitelné.

Před tím nás ale ještě 7.6. 2018 čeká výlet, ten nejdelší, který jsme zatím absolvovali a to do Zeměráje, kde mají pro nás připravený čtyřhodinový program. Zkrátka pořád se máme na co těšit.

Děti MŠ

Radost ze zahrádky

Minulý týden jsme sklidili naši první úrodu – ředkvičky, a protože jsme si je sami vypěstovali, o to více nám chutnaly. Nyní pozorujeme, jak nám kvetou jahody a roste hrášek. Také na maliny se těšíme, loni jsme se jich opravdu hodně najedli. Jahody a hrášek jsme museli zpočátku zalévat, ale teď už kropí deštík za nás. Mrkev nám snědli slimáci, tak si vylepšujeme svačinky a polévky pažitkou a také kopr nám tu krásně voní a co teprve meduňka. A nebude dlouho trvat a zahrádku nám ozdobí levandule. V dubnu, v teplých dnech, už jsme běhali po zahrádce bosi, je nám tam zkrátka dobře.

Děti z MŠ

Sluníčko

Sluníčko už nás vytáhlo ven na záhonky a k dnešnímu dni máme všechny připravené a osázené. Vypleli jsme jahody i ostatní záhony, vyseli jsme hrášek, mrkev, ředkvičky a pažitkou už si dobře tři týdny zpestřujeme svačinky a polévky. Také jsme přesadili borůvky a pozorujeme, jak nám začínají rašit nové proutky malin, rybíz a kvést jabloně. A všichni už víme, že plevel patří do hnědé popelnice.

Děti z MŠ

2. pololetí

Školní rok se přehoupl do druhé poloviny a my ve školce nezahálíme. Každý den pravidelně půl hodiny cvičíme, protože už víme, že to našemu tělu prospívá, ale také se pilně učíme, pracujeme a samozřejmě si hrajeme.

Minulý týden jsme se např. učili poznávat první písmenko v našem jméně a to formou didaktické hry s hrou na tělo „Já jsem Maruška, nejsem mrkvička, já jsem Laurinka, nejsem lízátko…“ Nasmáli jsme se a písmenko – to naše, jsme se naučili. Dále jsme se pomocí obrázků učili tvořit protiklady a přídavná jména. Přitom jsme si procvičili souvislé vyjadřování a dělení slov na slabiky…

Bc. Alice Pitrová, ved.učitelka

Adventní trhy 2017

Adventní trhy

Dne 25.11.2017 jsme se zúčastnili adventních trhů v obci. Děti vyráběly obrázky s dýněmi a my učitelky společně se školnicí jsme ještě vyrobily perníkové svícny, ozdoby a svícny z quilingu, napletly jsme ponožky, upekly koláče…..Výtěžek jsme věnovaly dětem z naší MŠ. Chtěly bychom tímto poděkovat místním ženám, že nám toto umožnily a také rodičům a všem lidem, kteří si naše výrobky přišli zakoupit.

Alice Pitrová, vedoucí uč. MŠ Lit.39