Slideshow ZŠ Slideshow ZŠ Slideshow ZŠ Slideshow ZŠ

Edukofilm

Ve čtvrtek 5.10. 2017 byla první a druhá třída v kině Kotva na Edukofilmu. Děti shlédly tři příběhy ze světa přírody- o vlaštovce Vlastě, o bobrovi Břéťovi a co se děje v rybníce. Zpáteční cestu jsme pojali turisticky. Zpět do školy jsme šli pěšky přes Stromovku. Děti se na tuto cestu posilnily dobrými svačinkami od maminek, možná i tatínků. Náš čtvrteční kulturní a turistický zážitek se všem líbil.

A. Zíbarová, J. Opluštilová

Divadelní představení ve škole

V pondělí jsme měli v tělocvičně loutkové divadelní představení dvou pohádek, pod vedením lotkovodiče pana Viktora. První pohádka se jmenovala Čarodějnice z kumbálu. Francouzská pohádka o tom, jak si Pierre dům za pět franků koupil a v kumbálu se mu usadila čarodějnice. A druhá, česká pohádka, o Jeníkovi, který byl čertu zaprodán a svým dobrým srdcem se vykoupil, svou milou získal, ztratil a opět našel. 

                                                                                                                      M. Beránková 

Hurá na houby

Pěkné odpoledne,

plním své resty a doplňuji zprávy týkající se dění ve 4. třídě.

Minulé úterý jsme vyrazili na houby. Bylo třeba dopnit znalosti z mykologie a pěstovat houby ve třídě jaksi není možné. Naštěstí nám houby vesele vyrašily kousek za litvínovickým rybníkem, díky bohu. Když jsem zahlédl auta a přítomné houbaře, hnal jsem děti krokem svinským se slovy: "Dělejte, nebo nám to vysbíraj!" 

Děti sbíraly s chutí a láskou. Navzdory očekáváním jsme přinesli několik pěkných úlovků. 

Pokud jste minulé úterý viděli skupiny šťastných capartů s plnými košíky, nejspíš jste narazili na 4. třídu. 

A takhle my se tady máme. 

Tak zas někdy, T. Kotal

Cesta do pravěku

Vážení přátelé,

odpusťte mi mírné zpoždění.

Prožili jsme první zahřívací kolo školních výletů. Výlet do budějovického muzea se jevil jako ideální příležitost pro bližší vzájemné seznámení, zkrátka jsme poznali, jak nám to funguje v terénu. Nebudu Vás napínat, povedlo se. Velkou zásluhu na tom nepochybně má jeden důležitý faktor. Přesněji řečeno pan Faktor, který nás provázel kouzelným světem lovců a sběračů. A co si budeme povídat, takto interaktivní, intenzivní zážitek bych dětem ve škole nezprostředkoval. A co je lepšího, než se obléct do pravěkých kožešin a v ruce třímat pěstní klín? 

Velké díky posílám slečně Gabče, naší družinářce, která nás doprovodila a představovala tak ideální zadní vrátka. Mohl jsem si například v klidu dojít na toaletu, což se cení. Víc než dost.

 

Mějte se krásně a zas někdy,

T. Kotal

Ovoce a zelenina do škol

Jak jste již mohli zaregistrovat, i letos se naše škola zapojila do projektu Ovoce a zelenina do škol. OZDŠ je evropský projekt podpory zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, jenž je poskytován na čerstvé ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy a doprovodné, vzdělávací a informační programy pro děti zdarma. Mimo OZDŠ přispívá EU i na doprovodný program Mléko do škol, jenž je poskytován v rámci projektu Mléko pro evropské školy. Vaše děti díky těmto projektům pravidelně obdrží ovoce, zeleninu nebo nově i neochucené mléko. Mgr.Michaela Švejdová

Additional information